Wystawy

Ludzie mają swoje konkursy piękności, my mamy swoje. Wybór psiej piękności odbywa się na Szalenie Ważnych Wystawach. W tym roku było ich już kilka.

W Szczecinie najpiękniejsza okazała się Brandy

To owczarka środkowo-azjatycka ze stada naszych przyjaciół ze Szczecina. W czerwcu zdobyła medal i od razu wydaje się piękniejsza, niż była przed wystawą. A i tak była ładna. Trochę jest podobna do naszej Asy, choć bernardynom nigdy nie obcinano uszu czy ogona (całe szczęście!).

Pokaż ząbki - myłaś rano?

Kilka dni później, na początku lipca triumf wystawowy odniosła Zoha zwana też Szczotką Dużą, owczarka belgijska Laekenois ze stada naszych warszawskich przyjaciół.

Umyłam!

Rzadka to odmiana w Polsce. Medal należał się za wdzięk i bezpretensjonalność. Sprawdzali zęby, bo te owczarki mają tak umorusane pyski, że trudno się spodziewać po nich czystości w ogóle.

3 comments for “Wystawy

 1. Lena Tall
  06.08.2010 at 13:37

  no coś podobnego:-)) „/…/bo te owczarki mają tak umorusane pyski, że trudno się spodziewać po nich czystości w ogóle.”
  Krwawa Zoha (przymiotnik dodany wyłącznie w celu ośmielenia dość wycofanego psa) ma najczystszy pysk w Europie Środkowej wskutek obcałowywania jej przez właścicieli;-)

 2. 06.08.2010 at 13:46

  Bo Zoha ma w stadzie również owczarkę belgijską Malinois o imieniu Szczotki Mniejszej – i mi się pomyliło. I ta malinowa ma właśnie ciemną, wręcz usmoloną kufę.
  Przepraszam, zwracam honor.
  Ja się lepiej znam na plamach dalmatyńskich jednak…

 3. Lena Tall
  06.08.2010 at 14:00

  Spoko:-), my z Zohą tylko tak w żartach się oburzamy, bo jaki można mieć pysk, jak się z głodu:-)), a może na deser;-) nurkuje w kociej kuwecie od czasu do czasu?:-))

Dodaj komentarz