Po co Ci pies?

My, psy, jesteśmy wspaniałe. Ludzie odkryli to już tysiące lat temu i od dawna się z nami przyjaźnią. Niestety, nie zawsze potrafią się przyjaźnić.
Zastanów się więc nad tytułowym pytaniem: Po co Ci pies?

 1. Może jesteś wielkim naukowcem i właśnie badasz więzi łączące ludzi i psiaki.
 2. Może mieszkasz (oczywiście, chwilowo) sam(-a) i chcesz mieć obok siebie coś mniej wirtualnego od internetu i bardziej ruchliwego od ekranu TV.
 3. Może już wiesz, że my, psy, kochamy bezinteresownie i lubisz, jak pies podchodzi i trąca Cię wilgotnym nosem, wpatrując się w ciebie z oczekiwaniem… czego? no właśnie, nie zawsze wiadomo, ale zawsze to jest fajne. Lubisz pogłaskać go po łebku, lubisz, jak poliże Ci dłoń.
 4. Może spodobało Ci się, jak sąsiadka paraduje z kolorową smyczą po deptaku, a obok niej kroczy elegancki chart saluki?
 5. Obejrzałeś film Beethovena, Komisarza Rexa czy 101 dalmatyńczyków i koniecznie chcesz mieć dokładnie takiego samego bernardyna, owczarka alzackiego czy dalmatyńczyka (jak ten sto pierwszy?).
 6. Masz za mało ruchu, dzięki psu będziesz częściej chodził na spacery.
 7. Może mieszkasz w niebezpiecznej okolicy i chcesz, by pies był Twoim obrońcą?
 8. Twoje hobby to myślistwo, więc to oczywiste, że chcesz mieć psa myśliwskiego.
 9. Może mieszkasz na wsi i potrzebny Ci czujny stróż obejścia? Albo pies pasterski pilnujący stado owiec?
 10. Jesteś poważnym facetem, a te mięśniaki z sąsiedztwa się z ciebie nabijają. Gdybyś przeszedł obok nich np. z amstafem, te prymitywy od razu by nabrały szacunku.
 11. Wymyśliłeś(-aś) biznes: hodowla super rasowych psiaków. To się musi opłacać, skoro szczeniaki tyle kosztują. A w jednym miocie bywa nawet 10 maluchów!
 12. Masz małe dziecko, a dzieci dobrze się chowają z psem. Poza tym dziecko wierci Ci dziurę w brzuchu: Ja chcę pieska! Ja chcę pieska! Będzie świetny prezent pod choinkę czy na imieniny.

Zastanowiłeś się?
Już wiesz? Nie będę oceniać – sam ponosisz odpowiedzialność za własne decyzje. Ja tylko mówię, jak jest. Na ogół występuje kilka czynników jednocześnie, ale wszystkie się zdarzają dość często.
Nie skrzywdź tego psa, proszę.

Dodaj komentarz